Maraton psaní dopisů s Amnesty International

Publikoval(a) Zachraň Zeměpis dne

Rádi bychom vás pozvali na akci, kterou organizuje společnost Amensty International. O co se jedná? Jde o aktivitu, která vašim studentům přiblíží problematiku lidských práv na příbězích konkrétních lidí. Díky tomu můžete žákům názorně vysvětlit lidskoprávní témata a přiblížit studentům současný stav lidských práv ve světě. Současně přispějete k tomu, aby se situace změnila k lepšímu a podpoříte aktivní občanství u svých studentů. Cílem je skrz napsání co nejvíce dopisů představitelům daných států upozornit na porušování lidských práv konkrétních lidí a požadovat změnu. Maraton startuje 25. 11. a vrcholí 10. 12., kdy si připomínáme Den lidských práv. Přesné datum si ale můžete určit sami. (zdroj textu: https://maraton.amnesty.cz/skoly)

Zdroj obrázku: https://maraton.amnesty.cz/co-je-maraton

Velkou výhodou je, že organizace Amnesty International nabízí pro učitele webinář, na kterém vám popíší, jak zmíněnou aktivitu do výuky zapojit. Tento webinář v letošním školním roce proběhne ve čtvrtek 20.10. od 17:30 do 19:30. Krom toho organizace vytvořila i manuál pro učitele, který vám pomůže s realizací výukové aktivity. Organizátoři doporučují začlenění aktivity do výuky jazyků, zeměpisu, občanské výuky, výtvarné výuky, či klidně i do dalších předmětů.

Podrobné informace a možnost přihlášení se do Maratonu psaní dopisů najdete přímo na webu Amnesty International – https://maraton.amnesty.cz/skoly.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CHCI POMOCI