Zeměpisné filmy online a zdarma: platforma Vidět a vědět

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Festivaly populárně-vědeckých dokumentárních filmů AFO a ČZU Film Fest se letos přesunuly na virtuální platformu Vidět a vědět / Watch and Know, aby široké veřejnosti mohly nabídnout vědecké dokumentární snímky – ke zhlédnutí z pohodlí vašeho obýváku a navíc zdarma!

Stačí jednoduchá registrace na adrese http://online.watchandknow.cz/ a máte přístup k až 40 filmům, které se svou náplní hodí i do školní výuky – a to jak do hodin biologie nebo fyziky, tak dokonce i do dějepisu či občanské nauky. Nezapomínáme ovšem ani na zeměpis! Které filmy bychom tedy doporučili právě učitelům a učitelkám zeměpisu?

Pokud se ve výuce chcete zaměřit na problematiku klimatických změn a ekologie, doporučujeme filmy 2040 nebo Budoucnost létání. Tohoto tématu se dotýkají i filmy Antarktida: Zpráva z jiné planety Lesy bez hranic, které navíc řeší jak mezinárodně-politické spolupráce, tak konflikty.

Pokud chcete se žáky a žákyněmi objevovat specifické fauny a flóry různých oblastí světa, doporučujeme filmy Los matsalu – Divoký obr z Pobaltí a Zapomenutí vládci Bioka.

Hodiny o paleontologii a geologii by mohl obohatit film České televize Joachim Barrande – Ztracená moře, portrét muže, po kterém jsou pojmenovány Barrandovské skály nebo Barrandien.

Kromě filmových titulů jsou na platformě dostupné i přednášky a rozhovory s českými i zahraničními vědci a vědkyněmi, např. s polární ekoložkou Marií Šabackou.

Všechny tyto a mnohé další filmy a rozhovory jsou na platformě k dispozici v češtině nebo v původním znění s českými titulky až do konce října. Po konci října bude ale platforma fungovat dál, jen se bude nabídka dostupných titulů postupně proměňovat. Nezapomeňte tedy platformu Vidět a vědět pravidelně sledovat, aby vám žádný zajímavý film neunikl! Pokud budete mít o využívání platformy pro svou školu zájem, ozvěte se na e-mail eliska@afo.czs jakýmikoliv dotazy.

Celý tým AFO vám přeje spoustu krásných a poučných filmových zážitků!


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CHCI POMOCI