Navštivte s třídou elektrárnu on-line!

Publikoval(a) Eva Krulišová dne

Z lavice k jadernému reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny? To není sci-fi. Přes 57 000 školáků už díky on-line prohlídkám od Skupiny ČEZ navštívilo na dálku nejstřeženější prostory v zemi a podívalo se tak do míst, kam se běžný smrtelník nedostane. Přidejte se k nim! Exkurze běží zdarma do konce února.

Školní výlety a exkurze jsou v době pandemie často prakticky nemožné. Co když vám ale řekneme, že se i v této době můžete s celou třídou klidně podívat třeba do útrob takové jaderné elektrárny? Skupina ČEZ vás tam vezme on-line. Přihlaste se do konce února zdarma na program VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ. V nabídce na webu www.virtualnevelektrarne.cz najdete tři typy prohlídek – Jadernou elektrárnu Temelín, Jadernou elektrárnu Dukovany a obnovitelné zdroje energie.

Vítaní jsou žáci základních škol i středoškolští studenti. Obsah exkurze je totiž přizpůsoben věku diváků. Nezáleží ani na tom, zda se vaše třída zrovna nachází ve školní učebně, nebo na distanční výuce. K on-line prohlídce se můžete připojit odkudkoliv jediným kliknutím. 

Co školáky čeká aneb výlet po stopách bezemisní energie

Prohlídky jsou vysílané živě z moderního interaktivního TV studia plného zážitků. Posluchači se během nich dozví, jak vlastně vzniká čistá energie pomocí bezemisních zdrojů. Vše si názorně ukážeme na 3D modelech či rekvizitách a předmětech dovezených přímo z elektráren. Dovnitř elektrárenských provozů diváky přeneseme prostřednictvím virtuální aplikace, ale např. i pomocí videí nebo fotek. Jen u názorného výkladu ale nezůstane, během prohlídky čeká na žáky a studenty také řada zajímavých pokusů, praktických ukázek, kvízů a v neposlední řadě i soutěž o ceny od Skupiny ČEZ. 

Energetika není jen o fyzice…

…aneb i se zeměpisem má společného možná více, než si myslíte. Elektrárny totiž není možné postavit jen tak někde. Třeba u elektráren jaderných je výběr vhodného místa doslova oříšek a jeho rozlousknutí často zabere řadu let. Lokalita pro výstavbu musí splňovat desítky kritérií – seismologické, geologické z hlediska podloží, důležitá je taky nízká osídlenost kraje a blízká přítomnost vodního toku.

Podobně je tomu tak ostatně i s některými obnovitelnými zdroji energie. Proč u nás třeba nestavíme více větrných parků a které elektrárny u nás naopak porostou jako houby po dešti, se dozvíte na exkurzi 😊. Prozradí vám to odborní průvodci z infocenter Skupiny ČEZ, ostřílení moderátoři a elektrárenští experti, se kterými se po telefonu spojíme přímo do některé z elektráren.

REGISTRUJTE SVOU TŘÍDU ZDARMA NA PROHLÍDKU NA: www.virtualnevelektrarne.cz


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH