Portál Geoskop – náměty do výuky

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Rádi bychom vám představili portál Geoskop, který se snaží reagovat na koncepční výzvy současné pedagogiky, stejně jako na změny, ke kterým v českém školství došlo v důsledku pandemie nemoci COVID-19. Jak autoři uvádí: portál Geoskop si klade za cíl přinést takové výukové prostředí, které pomůže žákům chápat svět kolem sebe v souvislostech a širších prostorových i časových vazbách. Geoskop přináší prostředí pro tvořivou a přemýšlivou práci žáků. Ukazuje, že na řadu otázek neexistuje jen jedna univerzální odpověď. Žáci tak atraktivní a hravou formou získají nejen tvrdé znalosti, ale především si osvojí dovednosti a principy geografického, historického a environmentálního myšlení. Geoskop však nezapomíná ani na učitele, kterým nabízí inspirativní výukové a metodické materiály pro prezenční i distanční formu výuky, stejně jako atraktivní online prostředí s okamžitým přehledem a zpětnou vazbou práce žáka.

Odkaz na portál Geoskop – https://geoskop.upol.cz

Portál obsahuje více než 30 podrobně zpracovaných námětů do výuky, které lze vzít a využít. Proto, abyste námět do výuky mohli naplno využít je nutné se na portálu registrovat. Pozor na to, že schválení registrace může trvat i několik dní a je třeba s tím tedy počítat.

Podrobněji popsané aktivity:

Podcast o portálu Geoskop

V 9. dílu podcastu Zachraň Zeměpis se můžete dozvědět více o portálu Geoskop. Jan Hercik, který je jeden z autorů vám portál v podcastu představí a popíše jak s ním pracovat.


1 komentář

Geoskop – Poznej řeku – ZACHRAŇ ZEMĚPIS · 6. 3. 2024 v 17:44

[…] byste tento portál neznali, můžete se s ním seznámit prostřednictvím našeho staršího článku, ve kterém jsme jej stručně představili. Případně si můžete poslechnout podcast s jedním […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH