Podcast Zachraň Zeměpis

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Podcast Zachraň Zeměpis vznikl, aby učitelům, žákům a všem fanouškům zeměpisu/geografie poskytl zajímavé informace z tohoto oboru. Chceme si do našeho podcastu zvát zajímavé odborníky z univerzit, inspirativní učitele, cestovatele atd. Pokud znáte někoho, o kom si myslíte, že by byl zajímavým hostem v našem podcastu, tak nám kdykoliv můžete napsat na mail – zachranzemepis@gmail.com.

Zachraň Zeměpis podcast #7 – Jakub Jelen – Zeměpisná olympiáda 2

V sedmém dílu podcastu Zachraň Zeměpis byl již podruhé naším hostem Jakub Jelen, hlavní organizační garant Zeměpisné olympiády. Právě ZO byla hlavním tématem našeho rozhovoru. Řeč byla o letošním ročníku, o novinkách, které pro nás organizační tým připravil, ale samozřejmě jsme probrali i minulý ročník Zeměpisné olympiády.

Zachraň Zeměpis podcast #6 – RNDr. Miroslav Šifta, Ph.D. – Geografické rozhledy

Hostem šestého dílu podcastu Zachraň Zeměpis byl RNDr. Miroslav Šifta, Ph.D., který působí na katedře geografie univerzity Karlovy a je šéfredaktorem Geografických rozhledů. Miroslav v podcastu podrobně představil časopis Geografické rozhledy. Dozvíte se tedy, kdy časopis vznikl, kolik lidí ho vytváří, jak časopis objednat, nebo například o čem budou jednotlivé díly nynější 31. řady.

Zachraň Zeměpis podcast #5 – RNDr. Tereza Freidingerová, Ph.D. – Migrace ve výuce

Hostem pátého dílu podcastu Zachraň Zeměpis byla RNDr. Tereza Freidingerová, Ph.D., která působí v organizaci Člověk v tísni a na fakultě sociálních věd univerzity Karlovy. Tereza se věnuje migraci, která byla tématem tohoto dílu. V podcastu se dozvíte, jak je ideální s výukou o migraci začít, jaké aktivity lze realizovat, kde čerpat inspiraci a i to, čemu je dobré se vyhnout.

Zachraň Zeměpis podcast #4 – doc. PaedDr. Eduard Hofmann, CSc. – Terénní výuka

Hostem čtvrtého dílu podcastu Zachraň Zeměpis byl doc. PaedDr. Eduard Hofmann, CSc., který působí na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Věnuje se didaktice geografie a je uznávaným odborníkem na terénní výuku, o které jsme si společně povídali.

Zachraň Zeměpis podcast #3 – prof. RNDr. Petr Pavlínek, Ph.D. – Krátké jméno naší země

Hostem třetího dílu podcastu Zachraň Zeměpis byl prof. RNDr. Petr Pavlínek, Ph.D, který působí na Karlově univerzitě a University of Nebraska at Omaha. Věnuje se ekonomické geografii a je propagátorem používání krátkého jména naší země. Právě krátké jméno naší země bylo hlavním tématem tohoto podcastu.

Zachraň Zeměpis podcast #2 – Gabriela Raichová – Zeměpis jinak

Hostem druhého dílu zeměpisného podcastu byla Gabriela Raichová, která je učitelkou na druhém stupni ZŠ a také je zakladatelkou blogu Zeměpis jinak. Hlavně z tohoto důvodu jsme si ji pozvali. V podcastu se například dozvíte, co Gabrielu vedlo k založení blogu a později stejnojmenné facebookové skupiny. Kdy se rozhodla, že zeměpis chce učit jinak (kriticky), a co to pro ni vlastně znamená. Gabriela nám nabídla také mnoho tipů přímo z praxe, které sama využívá.

Zachraň Zeměpis podcast #1 – Jakub Jelen – Zeměpisná olympiáda

V prvním díle zeměpisného podcastu byl naším hostem Jakub Jelen, který je hlavním organizačním garantem Zeměpisné olympiády. A právě ta byla hlavním tématem našeho rozhovoru. Řeč byla o aktuálním ročníku 2021, o tom, jak fungují školní kola Zeměpisné olympiády, o doplňkové mapové soutěži, o následných mezinárodních kolech zeměpisné olympiády a spoustě dalších zajímavostech.

Podcast lze najít i na Spotify, Apple music a webu České podcasty.

Odkaz na Spotify: https://open.spotify.com/show/5FVQcgjyT5WhKBMwEM80aC?si=B9KcW3dxSOe-jundYWf5eA

Odkaz na Apple music: https://podcasts.apple.com/cz/podcast/zachra%C5%88-zem%C4%9Bpis-podcast/id1547673010?l=cs

Odkaz na web České podcasty: https://ceskepodcasty.cz/podcasty/zachran-zemepis-podcast


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CHCI POMOCI