Úvodní aktivita k světadílu Evropa

Publikoval(a) David Sedlačík dne

Pokud máte také rádi úvodní hodiny do určitého tématu/bloku/problematiky, navrhuji Vám jednu aktivitu, kterou jsem použil na příkladu Evropy, ale lze ji libovolně upravit i pro jiné téma.

Popis aktivity:

Začátek hodiny (cca 10 minut)

Na úvod zjišťuji od každého žáka, co se mu vybaví při slově Evropa. Dělám to pomocí brainstormigu a metody LASO (všechny pojmy z brainstormigu se rozdělí do kategorií – do lasa), protože se mi ta následná kategorizace náramně hodí. Nejčastěji se tam budou objevovat názvy států, které dají do lasa/kategorie s názvem státy. Takže pěkně navážete na nejvíce zastoupenou kategorii další aktivitou.

Aktivita (cca 25 minut)

Každý žák si otevře atlas s politickou mapou Evropy, následně buď samostatně nebo ve dvojicích si vyberou jeden stát, u kterého překreslí hranice státu na čistý papír. A pak přichází ta nejzábavnější část, kdy jen chodíte a nestačíte se divit jejich fantazii. Dostanou totiž za úkol, aby se na obrysovou mapu státu pořádně podívali a něco v tom tvaru našli. V příloze přikládám některé výtvory z tohoto roku.

Závěr (cca 10 minut)

Nakonec se stát prezentuje tak, že jednotlivci/skupiny představí své výtvory, řeknou, co mají za stát a popíšou jeho polohu na nástěnné mapě Evropy svým spolužákům. 


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH