ČT edu – největší vzdělávací portál videí v ČR

Publikoval(a) Jan Otáhal dne

V kategorii videa do výuky samozřejmě nemůže chybět největší portál vzdělávacích videí v České republice, kterým je ČT edu. Tvůrci portálu uvádí, že je určen všem učitelům, aktivním žákům, studentům a jejich rodičům. Cílem ČT edu je nenechávat kvalitní pořady s edukativním potenciálem ležet ladem v rozsáhlém archivu ČT, ale poskytnout je dále k výuce.

Skvělé je, že po dvou kliknutích se učitel dostane k videím, která oživí a doplní jeho výklad. Videa jsou na portálu řazena dle předmětů a stupňů vzdělání. Najdou si tu své jak učitelé prvního a druhého stupně, tak i učitelé středních škol a gymnázií.

Ukázka řazení videí na webu ČT edu

Když vybereme zeměpis v daném stupni vzdělání, další hledání nám usnadní řazení dle témat a dle délky videa.

Ukázka výběru videa

Velkou výhodou vidíme v tom, že videa jsou vytvořena produkcí ČT, která je zajisté ověřeným zdrojem. Autoři také uvádí, že videa na web prochází zkušení učitelé a odborníci, tudíž by měla být vhodně vybrána k jednotlivým tématům.

Nově na ČT edu najdete i náměty do výuky, které obsahují nejenom tematická videa, ale i materiály ke stažení, jako jsou například pracovní listy. Na ČT edu může přispět každý z vás, stačí napsat svůj nápad, připomínku, apod. na tento email:  ctedu@ceskatelevize.cz.

Odkaz na ČT edu: https://edu.ceskatelevize.cz/

Odkaz na vlastivědná videa pro 1. stupeň: https://edu.ceskatelevize.cz/predmet/prirodoveda-vlastiveda?stupen=1-stupen-zs

Odkaz na zeměpisná videa pro 2. stupeň: https://edu.ceskatelevize.cz/predmet/zemepis?stupen=2-stupen-zs

Odkaz na zeměpisná videa pro střední školy: https://edu.ceskatelevize.cz/predmet/zemepis?stupen=stredni-skola

Odkaz na náměty do výuky od ČT edu: https://edu.ceskatelevize.cz/kolekce


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH