YouTube kanál – Zachraň Zeměpis

Publikoval Martin Jelínek v

Jelikož bychom chtěli poskytnout učitelům co nejkomplexnější podporu, rozhodli jsme se vytvořit YouTube kanál, který doplňuje náš web. Momentálně na něm najdete tři kategorie videí, z nichž první tvoří videa do výuky, druhá videa pro Vás učitele a třetí kategorií jsou podcasty.

Videa do výuky

1. Co je to klimadiagram a jak ho vytvořit

V první části videa je vysvětleno, co je to klimadiagram. Druhá část je zaměřena na tvorbu klimadiagramu. Video je součástí článku „Využití klimadiagramů ve výuce“, ve kterém najdete i návrh aktivity, jež zahrnuje vytvoření klimadiagramu žáky ve výuce.

2. Co je to věková pyramida

Video žákům popisuje, co je to věková pyramida a jaké druhy věkových pyramid existují. Lze ho například využít před realizací skupinové aktivity „Obyvatelstvo Afriky„, kde první část je zaměřena právě na věkové pyramidy.

3. Demografická revoluce a její vysvětlení

Video žáky nejprve seznámí s tím, co je to demografická revoluce. Následně jsou rozebrány všechny čtyři fáze, včetně konkrétních zástupců v jednotlivých fázích.

4. Arktida

Video pomůže žákům s vymezením oblasti Arktidy. Seznámí je se státy, které leží v této oblasti a s dnešní dynamickou arktickou situaci.

Jaké je jméno naší země? Česká republika/Česko

Video žákům vysvětlí, jaký je rozdíl mezi formálním a krátkým (zeměpisným) jménem naší země. Krom toho se z videa dozví i při jakých příležitostech dané jméno využívat a v čem často chybujeme.

Videa pro učitele

1. Flippity (nejen) ve výuce zeměpisu – záznam online workshopu

Záznam našeho prvního workshopu, který byl zaměřen na využití webu flippity.net ve výuce. Podrobnější info najdete v článku „Flippity (nejen) ve výuce zeměpisu – záznam online workshopu„.

2. Tvorba kartogramů rychle a jednoduše v mapchart.net

Video návod pro práci s webem mapchart.net. Podrobnější informace o práci s tímto webem najdete v článku „Tvorba kartogramů rychle a jednoduše v mapchart.net„.

Další videa budou postupně doplňována. Pokud máte návrh tématu, které by se Vám do výuky hodilo, neváhejte nás kontaktovat. Budeme velice rádi!

Zachraň Zeměpis podcast

Podcast pro všechny učitele, studenty a fanoušky zeměpisu a geografie.

Podcast je dostupný na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=FyoPV7RN45E&list=PLskUevy6W4CWKGCJfepv0zUJmg7Ya0jM4

Podcast je dostupný na Spotify – https://open.spotify.com/show/5FVQcgjyT5WhKBMwEM80aC?si=Jqxa6PbARC2e0eChDr-fyA

Podcast je dostupný na Apple Music –https://podcasts.apple.com/cz/podcast/zachra%C5%88-zem%C4%9Bpis-podcast/id1547673010?l=cs&i=1000504531993

Podcast je dostupný na webu České podcasty – https://ceskepodcasty.cz/podcasty/zachran-zemepis-podcast


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chci podpořit Zachraň Zeměpis