Mezinárodní organizace a mezinárodní konflikty s využitím atlas.mapy.cz

Publikoval(a) Zachraň Zeměpis dne

V tomto krátkém článku bychom vám rádi krátce představili aktivitu, která je součástí vzorových aktivit online mapového atlasu atlas.mapy.cz. Jedná se o interaktivní online atlas, který je dostupný zdarma. Aktuálně je v atlase možné najít více než 80 různých map. Více o atlasu a dalších vzorových aktivitách zjistíte zde – Atlas.mapy.cz – školní atlas online od mapy.cz.

Zdroj: https://atlas.mapy.cz…

Popis aktivity – Mezinárodní organizace a mezinárodní konflikty:

Anotace: Na příkladu aktuální události z domácího / zahraničního zpravodajství si žáci ujasní, jaké znají mezinárodní organizace, čím se zabývají a co znamená jejich podpora směrem ke členům. Aktivita je koncipována pro žáky 8.-9. ročníku, na 45 minut.

Potřebné pomůcky: pracovní list, zařízení (postačí žákovské mobily) s internetovým prohlížečem a připojením na internet, tabule s fixy (alt. flipový papír a fixy), učitelský počítač s projektorem výhodou (pro možnost představení práce s Atlasem a souběžné práce)

Využité metody výuky: Brainstorming, práce s mapou, řízená diskuze, společné hodnocení

Cíle aktivity:

  • Žák umí jmenovat příklad mezinárodního konfliktu a objasnit jeho podstatu.
  • Žáci umí jmenovat mezinárodní organizace, a to včetně těch, jichž je Česká republika členem.
  • Žáci dokáží uvést výhody a nevýhody plynoucí ze členství v jednotlivých mezinárodních organizacích a porovnat jednotlivé státy mezi sebou právě z daného hlediska.
  • Žáci si upevní své znalosti o mezinárodních organizacích a jejich činnostech, dokáží pojmenovat a odlišit od sebe: jaké jsou cíle významných mezinárodních organizací, jaké prostředky využívají k dosažení daných cílů, jakou podporu poskytují svým členům.

Materiály ke stažení: metodika, pracovní list

Zaměření na mapy: Členství v EU, G7, NATO, OECD, OPEC

Klíčová slova: Mezinárodní organizace, mezinárodní pomoc / podpora, mezinárodní konflikt, diplomacie, členství / přihláška / přistoupení, OSN, EU, NATO, globalizace

Autor: Marek Pernica, GYMUM Brno

Zdroj aktivity: atlas.mapy.cz


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH