NEZkreslená věda

Publikoval(a) Jan Otáhal dne

Další YouTube kanál, který Vám představím, je YouTube kanál Otevřená věda z dílny Akademie Věd ČR. Konkrétně poté projekt nazvaný NEZkreslená věda.

Autoři na webu Otevřená věda uvádí: ,,NEZkreslená věda je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.“ (otevrenaveda.cz)

Video na téma Voda na Zemi

,,Garanty jednotlivých dílů jsou vědečtí pracovníci z ústavů Akademie věd ČR. Diváci všech věkových kategorií se mohou těšit na díly se zaměřením na přírodní, technické, humanitních i společensko-vědní obory. Všemi díly provází nezaměnitelný komentář Pavla Lišky v doprovodu ilustrací Tomáše Zacha.“ (otevrenaveda.cz)

V letošním roce vyšla již pátá řada tohoto pořadu. V každé řadě můžeme najít minimálně jedno video, které lze využít do výuky zeměpisu. V první řadě nás zajisté zaujme téma Jak vznikl vesmír. Ve druhé řadě Jak vzniká zemětřesení nebo Plasty kolem nás. Třetí řada přinesla velmi zajímavé video s názvem Co je to ropa. Ve čtvrté řadě nalezneme dvě videa na téma Vesmír, první s názvem Srážky kosmických těles se Zemí a druhé Češi ve vesmíru. K oběma videím autoři vytvořili metodický list, který můžeme ve výuce využít. Metodické listy k videům naleznete zde. Video z pátě řady na téma Voda se poté hodí využít v hydrologii.

Osobně si myslím, že NEZkreslená věda je velmi dobře zpracovaný cyklus naučných videí, který dokáže předat žákům mnoho informací zábavnou formou. Žáky videa baví, což je základ úspěchu. Zbývá jen dodat, že se těšíme na další sérii!

Odkazy na metodické listy:

Srážky kosmických těles na Zemi

Češi ve Vesmíru

Zdroje:

Otevřená věda: NEZkreslená věda [online]. Středisko společných činností Akademie věd ČR, V. V. I. [cit. 2020-10-06]. Dostupné z: http://www.otevrenaveda.cz/cs/pro-verejnost/nezkreslena-veda/


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH