Pomocník při vedení hodiny – Classroom screen

Publikoval Martin Jelínek v

Classroom screen je jednouchá webová aplikace, která vám může usnadnit vedení hodiny pomocí třinácti funkcí, které obsahuje. Ovládání této aplikace je velmi jednoduché a intuitivní, spoustu z dostupných funkcí jistě velmi oceníte. Výhodou je, že je aplikace dostupná v češtině, proto je ovládání tak snadné. Základní provedení aplikace, které je dle mého názoru zcela dostačující pro běžné využití, je zdarma. Placená verze pak umožňuje například uložení jednotlivých obrazovek a jejich následné využití.

Ukázka webové aplikace Clasroom screen

Funkce

1. Pozadí – funkce, která vám umožňuje nastavení pozadí pracovní plochy. Lze nahrál i vlastní obrázek, který je například nějak tematicky spojen s tématem hodiny.

2. Náhodné jméno – nástroj pro výběr žáka, který vám usnadní losování. Jména žáků lze do tohoto nástroje nakopírovat, stačí jednoduše vložit pomocí ctrl+v (každé jméno musí být zvlášť na řádku).

3. Kostky – tato funkce umožňuje „házení“ jednou, dvěmi, či třemi kostkami. Lze ji tak využít pro nejrůznější hry, losování atd.

4. Úroveň zvuku – funkce, která žákům ukáže, jak moc hluční jsou. Lze ji využít například u skupinové práce, kdy je těžší udržovat přijatelnou hladinu zvuku. Můžete si nastavit maximální hlasitosti zvuku, citlivost mikrofonu a případné zvukové upozornění, při překročení nastavené maximální hlasitosti.

5. QR kód – pokud chcete, aby se žáci jednoduše připojili na nějakou webovou stránku a nemuseli opisovat její adresu, tak jistě oceníte tuto funkci. Ta vám totiž automaticky vytvoří QR kód, díky kterému se žáci dostanou na konkrétní webovou stránku.

6. Kreslení – potřebuje rychle něco nakreslit, či napsat třeba nějaký vzoreček? Pak vám pomůže funkce kreslení, která umožňuje kreslení v základních barvách a pěti tloušťkách čar.

7. Text – tato funkce umožňuje, jak už z názvu plyne, vkládat text. Přijde vhod například tehdy, pokud chcete promítnout žákům zápis, či třeba zadání nějaké skupinové práce.

8. Způsob práce – zde najdete čtyři piktogramy, které symbolizují čtyři možnosti práce žáků. Lze vybrat, jestli žáci pracují v tichosti, mohou šeptat, mohou se bavit se sousedem, či mohou pracovat ve skupině.

9. Semafor – jednoduchý semafor, tak jak ho známe z křižovatky. Lze ho využít například pro řízení skupinové práce.

10. Minutka – k odpočtu času lze využít funkci minutka, která žákům ukáže kolik času jim ještě zbývá do konce aktivity.

11. Stopky – tuto funkci není nejspíše potřeba nějak popisovat. Jedná se o klasické stopky, které umožňují zaznamenávat i čas kola.

12. Hodiny – pokud ve třídě nemáte nástěnné hodiny, tak jistě oceníte tuto funkci, která vám je umožní zobrazit.

13. Kalendář – jedná se o jednoduchý kalendář, který vám jistě usnadní plánování..

Aplikace je dostupná na odkazu – https://app.classroomscreen.com


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *