Staňte se objeviteli kontinentů, e-learning pro žáky 1. stupně

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Manželé Hanulíkovi se na svém webu řídí mottem „KVALITNÍ MAPY, PODPORA PRO UČITELE A VŽDY NĚCO NAVÍC PRO VÁS!“ Jedná se o web nadšeného učitele, který je vystudovaný geograf a pedagog a jeho ženy, kteří společně vyrábí mapy a zeměpisné pomůcky.

Na webu najdete e-learning, který je zaměřený na objevování kontinentů a je určen pro žáky 1. stupně, či prvního a druhého trojročí Montessori. V e-learningu najdete úkoly, které jsou zaměřeny na práci s mapou, mluvené příběhy, které jsou namluvené přímo dětmi, materiály k vystřižení, které seznámí děti s biomy a na závěr poznávací hru, kde děti poznávají dle příběhu významné objevitele. Zmíněný e-learning lze najít zde.

Práce dětí na objevování kontinentů, fotografie je přímo z webu: https://mapujemesvet.cz/5032-2/

A zde malá ochutnávka ze zmíněného e-learningu:

Zdravíme Vás děti! Každou věc na světě musel někdo vynalézt nebo objevit. Dokonce i tak velké věci, jako kontinenty, musel někdo objevit. Jen si to zkus představit: být objevitelem obrovského kontinentu. Třeba by se pak mohl jmenovat po Tobě. Kdybys objevil kontinent, měl by z toho radost? Asi jo, že? Hm, škoda. Na planetě zemi už nás žádný nový kontinent nečeká. Tahle dobrodružství zažívali na svých výpravách odvážní cestovatelé a mořeplavci už před dávnými léty. A že to byly dobrodružné a zajímavé výpravy. Jen si to představ. Třeba Krištof Kolumbus objevil nový kontinent a ani o tom nevěděl. David Livingstone, ten se zase pustil do zkoumání už dávno objeveného kontinentu, jenže nikdo netušil, jak ten kontinent uvnitř vypadá. James Cook, ten plul najisto za svým snem až na druhou stranu zeměkoule, aby si tam objevil svůj kontinent. A Marco Polo? Tomu jeho jediná objevitelská cesta po neznámém kontinentu trvala celých dvacet čtyři let. Tak co? Máš chuť vydat se po stopách velkých objevitelů ještě větších kontinentů? Až se s našimi dobrodruhy seznámíte, můžete, stejně jako oni před dávnými léty, vytvářet mapy kontinentů a ze všech map kontinentů si pak můžete vytvořit svůj atlas. Seznámíte se s rozmanitými krajinami, které na kontinentech jsou, se zvířaty a rostlinami, které tam žijí a rostou. Tak šťastné objevování a vraťte se nám zdrávy! 

Ukázka ze zmíněného e-learningu

PS: Na závěr je nutno dodat, že krom zmíněného e-learningu lze na webu v sekci blog najít e-learning zaměřený na poznávání českých řek, e-learning zaměřený na Evropu a práci s mapou, který se jmenuje vybarvujeme, poznáváme a učíme se o Evropě, e-learning zaměřený na sopečnou činnost, který najdete pod názvem poznáváme aktivní sopky, atd…. Je jich tam zkrátka spousta. Pokud tedy učíte i na prvním stupni, tak tento blog můžeme jen doporučit! 🙂

Odkaz na web: https://mapujemesvet.cz

Odkaz na e-learning zaměřený na objevování kontinentů: https://mapujemesvet.cz/5032-2/

Odkaz na blog, kde najdete výběr e-learningů: https://mapujemesvet.cz/lide/

Odkaz na e-shop kde najdete např. velmi pěkné mapy do výuky – https://mapujemesvet.cz/kategorie-produktu/mapy/


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH