Zábavné procvičování na geograf.in

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Tento článek vám přiblíží stránku, která je dle našeho názoru nejlepší pro procvičování zeměpisného učiva na českém internetu. Jedná se o web geograf.in, který vytváří neziskové sdružení Matika.in z.s. Tento spolek krom webu zaměřeného na procvičování zeměpisu vytváří ještě web pro procvičování matematiky, češtiny, finanční gramotnosti a kritického myšlení. Výhodou je, že weby jsou propojeny, tím pádem žákům i učitelům na všechny tyto weby stačí jedna registrace.

Web, nebo spíše celou skupinu webů, lze využívat i bez registrace. Nicméně pokud se rozhodnete vytvořit si účet pro učitele a v něm následně vytvoříte třídu, mohou se do ní poté přihlašovat vaši žáci, a vy máte pak přehled o jejich činnosti na stránce. Krom toho jim také můžete přímo na webu zadávat domácí úkoly a psát zprávy. Co velmi oceňuji, je opravdu snadná registrace pro žáky, kterým stačí zvolit si přihlašovací jméno a heslo.

A teď už k samotnému webu geograf.in. Jednotlivé procvičovací cvičení jsou rozdělena dle tematických celků, kterými jsou: Česko, Evropa, Asie, Afrika, Amerika, Oceánie a celý svět. V každém z tematických celků najdeme nejrůznější možnosti procvičování.

Ukázka z úvodní stránky webu geograf.in

Pro ukázku můžete vidět možnosti výběru úloh na obrázku níže. Krom těchto možností lze ještě pro každý z tematických zvolit možnost „všechny typy úloh“, což lze využít například jako závěrečné opakování.

Ukázka možností výběru úloh v tematické celku Asie

Výhodou je, že jednotlivé úlohy obsahují i podrobné vysvětlení jednotlivých témat. Pro ukázku můžete na obrázku níže vidět cvičení, které se jmenuje „HDP na obyvatele“. V úvodu úlohy žák najde vysvětlení HDP na obyvatele a až poté přechází k samotnému řešení úlohy, které spočívá v tom, že žák má seřadit tři asijské státy dle jejich HDP na obyvatele.

Ukázka úlohy zaměřené na HDP na obyvatele

Krom zmíněných cvičení každý tématicky celek obsahuje ještě sekci hry, které kombinují všechny typy cvičení z daného tematického celku v zábavné hře. Lze si vybrat, zda chce žák hrát sám proti sobě, proti počítači, či proti spolužákovi.

Ukázka výběru her

První čtyři hry, tedy: Hra, Hra žebříky, Hra závody a Hra Hexagon spojují všechny typy úloh z daného tematického celku do hry. Hra mapa je hrou ve které jde o řešení slepých map.

Ukázka ze hry mapa

Jako bonus získávají žáci za každou vyřešenou úlohu tzv. „zlaťáky“, které pak na webu https://www.zlatka.in, zaměřeném na finanční gramotnost, mohou utratit, či darovat.

Web najdete na odkazu – geograf.in


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH