Obyvatelstvo Ameriky

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Na úvod bych rád řekl, že úplně nemám rád název „pracovní list“, působí na mě trošku jako věc, kterou dáme žákům při suplování a tím je náplň hodiny vyřešena. Nicméně zde jeden na téma obyvatelstvo Ameriky sdílím.

Tento pracovní list obsahuje tři úkoly a pro jeho realizaci potřebují žáci přístup na internet. Ideální je, rozdělit žáky do menších skupinek, či dvojic, které mají k dispozici například tablet.

První část úkolů je věnována práci s věkovými pyramidami, které jsou v úvodu cvičení i krátce popsány. Je to z toho důvodu, že pokud se s nimi žáci ještě nesetkali, nebo už je třeba nemají v živé paměti, mohou si toto učivo zopakovat. Následuje nápověda v textu, jež pomůže správně určit, která pyramida patří Severní a která Jižní Americe. Následují další úkoly, které jsou zaměřeny na práci s věkovými pyramidami.

Věková pyramida Jižní a Severní Ameriky

Druhá část úkolů je zaměřena na práci s tabletem a interaktivní mapou počtu obyvatel ve městech světa, o které jsem již psal zde. Tato část obsahuje tři úkoly, které vychází právě z práce s touto mapou, kterou naleznete na odkazu https://1url.cz/@mesta. Mapa ukazuje všechna města, která mají více než 300 000 obyvatel a ukazuje jejich vývoj počtu obyvatel od roku 1950 do roku 2030.

Ukázka interaktivní mapy počtu obyvatel ve městech

Třetí část je zaměřena na nejznámější megalopolis Severní Ameriky, kdy je opět v úvodu úkolů vysvětlen a popsán tento pojem. U tohoto úkolu je na zvážení učitele, zda žáky nechat odhadovat města dle názvu, či jim umožnit vyhledávání na internetu, které preferuji já.

Kompletní pracovní list najdete níže a můžete ho samozřejmě využít, či upravit.

Pracovní list ke stažení:


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH