Interaktivní mapa počtu obyvatel ve městech světa

Publikoval(a) Martin Jelínek dne

Jedná se o interaktivní mapu světa zobrazující všechna města, která mají více než 300 000 obyvatel. Stránku lze najít na odkazu https://1url.cz/@mesta.

Ukázka interaktivní mapy

Interaktivní mapa obsahuje časovou osu, se kterou lze pohybovat, a žáci tak mohou vidět růst a pokles počtu obyvatel od roku 1950 do roku 2030 (mapa obsahuje i odhad na následujících 10 let, proto je až do roku 2030). V horní části mapy najdeme legendu a při kliknutí na jednotlivá města lze vidět jejich vývoj počtu obyvatel na přehledném grafu, viz. obrázek níže.

Ukázka grafu vývoje počtu obyvatel v Paříži

Využití této interaktivní mapy je samozřejmě velmi široké, lze ji například využít při výuce regionální geografie jakékoliv části světa. Pro ukázku v příloze uvádíme možné využití v pracovním listu, který je zaměřený na obyvatelstvo Ameriky. Konkrétně úlohy zaměřeny na práci s touto interaktivní mapou naleznete v části 2.


2 komentáře

Obyvatelstvo Ameriky – ZACHRAŇ ZEMĚPIS · 18. 7. 2020 v 17:33

[…] práci s tabletem a interaktivní mapou počtu obyvatel ve městech světa, o které jsem již psal zde. Tato část obsahuje tři úkoly, které vychází právě z práce s touto mapou, kterou […]

Obyvatelstvo Afriky – ZACHRAŇ ZEMĚPIS · 10. 12. 2020 v 17:18

[…] mapou počtu obyvatel ve městech světa (https://1url.cz/@mesta), o které jsme již psali zde. Mapa ukazuje vývoj počtu obyvatel ve městech světa od roku 1950 do roku 2030. Při práci s […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BONUSOVÝ OBSAH